Cebeci_Pendik-02

Cebeci Residence Pendik’in tercihi ÖZLER KALIP ve İSKELE SİSTEMLERİ oldu

Cebeci Residence Pendik’in tercihi ÖZLER KALIP ve İSKELE SİSTEMLERİ oldu.

Cebeci Residence Pendik Türkiye'nin en prestijli gayrimenkul ödüllerinin dağıtıldığı Sign of the City Awards Yarışması'nda devam eden projeler kategorisinde 2014 yılının “En İyi Çok Katlı Konut Projesi” ödülünü olan Cebeci Residence ÖZLER KALIP ile yükseliyor. Cebeci Group'un yüksek vizyonuyla hayata geçirilen, hem iç hem dış mimaride kullandığı yenilikçi tasarımlarıyla mükemmelliği hayatın öznesi haline getiren Cebeci Residence Pendik’in tercihi ÖZLER KALIP ve İSKELE SİSTEMLERİ oldu.
“Modern mimarisi, özgün tasarımları ve göz alıcı manzarayı hayatınızın merkezine taşıyan balkonlarıyla mimari açıdan mükemmel bir proje…” Estetiği işlevsellikle tamamlayan modern mimarisi size ve sevdiklerinize ayrıcalıklarla dolu keyifli bir hayatın kapılarını açarken, muhteşem deniz manzarasının tadını çıkarmanız için tasarlanan geniş balkonları hayata bambaşka bir gözle bakmanızı sağlıyor. Cebeci Residence Pendik, en ince detaylarda bile kendini gösteren kalitesiyle İstanbul'un en özel projelerinden biri. Konut, ofis ve ticari konsepte sahip olan projede 59 m2 ile 400 m2 arasında değişen farklı seçenekler bulunmakta.

 
Projede tercih edilen ÖZLER KALIP ve İSKELE SİSTEMLERİ
- Rapido Panel Kalıp Sistemi
- Masa Tipi (Ağır Yük) Kalıp İskelesi Sistemi (Döşeme ve kiriş altında taşıyıcı iskele olarak kullanılır.
Masa kalıbı iskelesi, yük iskelesi ve merdiven kulesi gibi 3 farklı şekilde kullanılır. Zemini teraziye almak için alt ayar milleri, döşeme ve kiriş altını teraziye almak için ise “4 yollu” veya “U” başlıklı üst
ayar milleri kullanılır. Masa kalıbı sökülmeden taşıma arabası ve vinç yardımı ile yer değiştirebilir.) 
- Malzeme Çıkartma Platformu Sistemi (Kalıp sirkülasyonunda ve malzeme taşınmasında kullanılır.
Özellikle masa kalıbı uygulamalarında masa taşıma arabaları ile platformun üzerine getirilen kalıp masa
taşıma çatalı ile bir üst kata emniyetli bir şekilde taşınır. Döşeme tipine göre sistem ÖZLER tarafından projelendirilir)

(Not: bu makale ŞANTİYE dergisinin 2016 Aralık sayısında 48-49 sayfalarında yayınlanmıştır)