Cebeci_Pendik-02

çelik yü­rüme platformu ve topukluk için Roll-Form hatlarının üre­timi

“2017 yılında da yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”

İnşaat sektörünün temel yapı taşlarından Kalıp ve İskele Sistemleri alanında faaliyetleriyle Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alan Özler Kalıp ve İskele Sistem­leri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Burak ÖZELCİ, 2016 yı­lındaki faaliyetlerini Şantiye dergimize değerlendirdi.

Dönem başında bu yılki ana hedeflerini bir yatırım ve atılım yılı olarak planladıklarını belirten Burak ÖZELCİ, bu süreçte mevcut ana fabrika binası için yaptıkları maki­ne yatırımları dışında, RAPIDO Panel Kalıp Sistemlerinin imalatını ve verimliliği artırmak için 2.500 m² oturumlu Dilovası Mermerciler OSB’deki yeni fabrikalarını devreye soktuklarını, ayrıca SAFETYSCAFF Güvenlikli Dış Cephe İskele Sistemlerinin ana malzemelerinden olan çelik yü­rüme platformu ve topukluk için Roll-Form hatlarının üre­timini tamamlayarak Adapazarı’nda 4.000 m² oturumlu ek tesisi devreye yine bu dönemde soktuklarını belirtti. İmalat kapasitesini arttıran makine ve tesis yatırımlarına ek olarak sadece kalıp sistemleri kiralama hizmetine yönelik Dilovası Mermerciler OSB’de 5.000 m² ek lojistik depo­larının yine bu dönemde faaliyete girdiği Burak ÖZELCİ tarafından belirtilmiştir.

Türkiye ekonomisinin en önemli konularından olan istihdam sorununa, ÖZLER ailesi olarak yaptıkları yatırım­lar ile olumlu katkı sağladıklarını belirten Burak ÖZELCİ, 2016 yılında İstanbul dışındaki mevcut ve potansiyel müş­terilerimize daha yakın olabilmek ve daha hızlı çözümler sunabilmek için Karadeniz Bölgesinde Samsun’u, Ege Böl­gesinde İzmir’i , İç Anadolu Bölgesinde de Konya’yı mer­kez seçerek Bölge Müdürlüklerini ve Lojistik Depolarını eş zamanlı olarak faaliyete geçirdiklerini söylemiştir.

Burak ÖZELCİ son dönemde iş güvenliği yasalarının devreye girmesi ve şantiyelerde öncelikli ygulama olarak kabul edilmesi ile Yine ÖZLER olarak devletimizin Kentsel dönüşüm pro­jeleri kapsamında hem dönüşüm şekli, hem de büyüklüğü açısından ilk olan Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Baysaş 216, KentPlus, Haldız İnşaat (Transform Fikirtepe), Marallar İnşaat (Fortis Fikirtepe) gibi ilk başlayan projeler­de sistemleri ile hizmet vermektedir.

ÖZLER olarak dış cephe sektörünün önemli firmala­rından Metal Yapı, FYT Alüminyum, Mayem Alüminyum, Şenyuva Alüminyum, Taşçılar A.Ş, Tuna Yapı gibi değerli firmalarla 2016 yılında önemli projelere çözüm ortağı ol­duklarını 2017 yılında da bu birlikteliklere yeni ve güçlü iş ortaklarını eklemeyi hedeflediklerini belirtmiştir.

ÖZLER, ayrıca yurtiçinde ICA 3. Boğaz Köprüsü ve Bağlantı Yolları Projesi, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, Yüksel İnşaat İzmir-İstanbul Otoyolu Projesi, Ankara Etlik Sağlık Kampüsü, Ankara Dia Bilkent Sağlık Kampüsü, Si­metri Yapı Rixos Belek Otel Projesi gibi üst düzey projeler ile yurtdışında Cengiz İnşaat Kuveyt Havalimanı Ek Termi­nal Binası, Kuveyt Al Sabah Hospital Projesi, PromerQatar Uzay Gözlem Kompleksi gibi önemli projelerde de Kalıp ve İskele Sistemleri ile hizmet vermeye devam etmekte­dir. Geçtiğimiz yılı bu şekilde değerlendirirken 2017 yılı hedeflerine de değinen Sn.Burak ÖZELCİ, yeni yılda yatı­rımlarına hız kesmeden devam ederek, ürettikleri ürünleri yurtiçi ve özellikle yurtdışı pazarlara daha etkin şekilde su­narak devletimizin 2023 Milli Hedeflerine ÖZLER olarak azami katkıyı sağlayacaklarını söylemiştir.

ÖZELCİ “2017 yılının sektörümüze ve tüm iş dünya­mıza hayırlı olmasını dilerim” diyerek sohbetine son ver­miştir

(Not: bu makale ŞANTİYE dergisinin 2017 Ocak sayısında 40-41-42 sayfalarında yayınlanmıştır)